Синоними за 'сеќавало':

сеќавало (ср.)
[ се-ќа-ва-ло ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК