Синоними за 'сиромашиште':

сиромашиште (ср.)
[ си-ро-ма-шиш-те ]
види:
Толковник
синоними:
пролетер (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК