Синоними за 'скалпел':

скалпел (м.)
[ скал-пел ]
види:
Толковник
Б. Конески
Правописен
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК