Синоними за 'слабокрвност':

слабокрвност (ж.)
[ сла-бокр-вност ]
види:
Б. Конески
синоними:
анемија (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК