Синоними за 'слабоумен':

слабоумен (прид.)
[ сла-бо-у-мен ]
види:
Б. Конески
синоними:
кусоумен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК