Синоними за 'слабоумно':

слабоумно (прил.)
[ сла-бо-у-мно ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК