Синоними за 'соматски':

соматски (прид.)
[ со-мат-ски ]
види:
Б. Конески
синоними:
телесен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК