Синоними за 'средишен':

средишен (прид.)
[ сре-ди-шен ]
види:
Б. Конески
синоними:
централен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК