Синоними за 'средновековие':

средновековие (ср.)
[ сре-дно-ве-ко-ви-е ]
види:
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК