Синоними за 'старогермански':

старогермански (прид.)
[ ста-ро-гер-ман-ски ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК