Синоними за 'старомодност':

старомодност (ж.)
[ ста-ро-мод-ност ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК