Синоними за 'стоматолог':

стоматолог (м.)
[ сто-ма-то-лог ]
види:
Б. Конески
синоними:
забар (м.), заболекар (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК