Синоними за 'струпче':

струпче (ср.)
[ струпче ]
види:
Б. Конески
синоними:
струпка (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК