Синоними за 'табернакул':

табернакул (м.)
[ та-бе-рна-кул ]
види:
Други речници
синоними:
балдахин (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК