Синоними за 'теклиф':

теклиф (м.)
[ тек-лиф ]
види:
Б. Конески
синоними:
повик (м.), церемонијал (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК