Синоними за 'терлик':

терлик (м.)
[ тер-лик ]
види:
Б. Конески
синоними:
влечка (ж.)
анаграми:
реликт
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК