Синоними за 'транзисторски':

транзисторски (прид.)
[ тра-нзи-стор-ски ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК