Синоними за 'транзитен':

транзитен (прид.)
[ тра-нзи-тен ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК