Синоними за 'трескавичен':

трескавичен (прид.)
[ тре-ска-ви-чен ]
види:
Други речници
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК