Синоними за 'укопа':

укопа (св.)
[ у-ко-па ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК