Синоними за 'умерување':

умерување (ср.)
[ у-ме-ру-ва-ње ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК