Синоними за 'уредувач':

уредувач (м.)
[ у-ре-ду-вач ]
види:
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК