Синоними за 'фаворизација':

фаворизација (ж.)
[ фа-во-ри-за-ци-ја ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК