Синоними за 'фактурира':

фактурира (св. и несв.)
[ фа-кту-ри-ра ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК