Синоними за 'фокстериер':

фокстериер (м.)
[ фокс-те-ри-ер ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК