Синоними за 'фрчосува':

фрчосува (несв.)
[ фрчосува ]
види:
Б. Конески
синоними:
четка (несв.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК