Синоними за 'цап':

цап (м.)
[ цап ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
јарец (м.)
цап (изв.)
[ цап! ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК