Синоними за 'чабурлија':

чабурлија (прид.)
[ ча-бу-рли-ја ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК