Синоними за 'чалмиште':

чалмиште (ср.)
[ ча-лми-ште ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК