Синоними за 'шап':

шап (м.)
[ шап ]
види:
Б. Конески
синоними:
сакагија (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК