Синоними за 'шестокатница':

шестокатница (ж.)
[ ше-сто-ка-тни-ца ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК