Синоними за 'шест-седумдесет':

шест-седумдесет (бр.)
[ шест--се-ду-мде-сет ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК