Синоними за 'штракалка':

штракалка (ж.)
[ штра-кал-ка ]
види:
Толковник
синоними:
штракало (ср.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК