Синоними за 'шуруп':

шуруп (м.)
[ шу-руп ]
синоними:
маџун (м.), пекмез (м.), сируп (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК