Синоними за 'ѓебри':

ѓебри (несв.)
[ ѓеб-ри ]
види:
Толковник
синоними:
дотерува (несв.), тимари (несв.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК