Синоними за 'ѕвекот':

ѕвекот (м.)
[ ѕве-кот ]
види:
Толковник
синоними:
ждрингот (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК