Синоними за 'ѕвечалка':

ѕвечалка (ж.)
[ ѕве-чал-ка ]
види:
Толковник
синоними:
ѕвечка (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК