Синоними за 'јаболкар':

јаболкар (м.)
[ ја-бол-кар ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК