Синоними за 'јази':

јази (несв.)
[ ја-зи ]
види:
Толковник
синоними:
закачи (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК