Синоними за 'јака':

јака (ж.)
[ ја-ка ]
види:
Толковник
синоними:
крагна (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК