Синоними за 'љубен':

љубен (прид.)
[ љу-бен ]
види:
Толковник
синоними:
дилбер (прид.)
антоними:
нељубен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК