Синоними за 'ќаба':

ќаба (ж.)
[ ќа-ба ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК