Синоними за 'ќебапчиски':

ќебапчиски (прид.)
[ ќе-ба-пчи-ски ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК