Синоними за 'ќеиф':

ќеиф (м.)
[ ќе-иф ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
сефа (ж.), хедонизам (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК