чкрапја

мн. чкрапји
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 23329
шкорпија
Латински: Scorpio Англиски: scorpion
Употреба: Зоологија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК