зарига св.

зарига (св.)

Потоа ќе го преклопи стартерот и ракетата ќе зарига пламен.
„Лек против меланхолија“ од Реј Бредбери (1994)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК