Синоними за 'абдомен':

абдомен (м.)
[ аб-до-мен ]
види:
Толковник
синоними:
мев (м.), стомак (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК