Синоними за 'абиогенеза':

абиогенеза (ж.)
[ а-би-о-ге-не-за ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК