Синоними за 'алабак':

алабак (м.)
[ а-ла-бак ]
види:
Толковник
синоними:
будала (м.)
колокации:

анаграми:
кабала
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК