Синоними за 'англофилство':

англофилство (ср.)
[ ан-гло-фил-ство ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК